W tym roku, podczas świątecznej uroczystości, biskup Paweł Socha pełnił funkcję przewodniczącego. To on miał zaszczyt poprowadzić procesję, która zaczęła się w kościele poświęconym św. Klemensowi, a skierowana była do kościoła o nazwie Bożego Ciała.

Procesja przemierzała ulice miasta, podczas których odbywały się przerwy przy czterech specjalnie przygotowanych ołtarzach. Tam też miały miejsce odczyty z Ewangelii. Dodatkowo, dzieci ubrane w białe komunijne stroje sypały kwiaty na drodze procesji, co nadawało całemu wydarzeniu niezapomniany, uroczysty klimat.

Parafianie również włączyli się w przygotowania do tego ważnego święta, ozdabiając okna swoich domów symbolami wiary. W kościele Bożego Ciała zaprezentowany został tradycyjny dywan z kwiatów, dodający miejsca sakralnemu wyjątkowej atmosfery.

Muzyczne podsumowanie obchodów święta Bożego Ciała planowane jest na ósmy Głogowski Wieczór Chwały. Koncert odbędzie się w malowniczych ruinach kościoła pw. św. Mikołaja i rozpocznie się punktualnie o godzinie 21.00.