Dzieci z Placówki Socjalizacyjnej Skarbek w Polkowicach zostały obdarowane prezentami na nowy rok szkolny. Wszystko dzięki zasłudze Poczty Polskiej.

Pracownicy polkowickich oddziałów pocztowych zorganizowali akcję dla dzieci ze “Skarbka”. Celem było zebranie przyborów i materiałów edukacyjnych na nowo rozpoczynający się rok szkolny. Główna koordynatorką i inicjatorką akcji była Katarzyna Chodor – naczelnik Urzędu Pocztowego nr 3 w Polkowicach. Pani Chodor bardzo podkreśliła i pochwaliła pomoc jaką udzielili mieszkańcy Polkowic:

“Pochodzę z Legnicy i wcześniej nie znałam Polkowic ani tutejszej społeczności. Wychodząc z propozycją tej akcji nie byłam w stanie przewidzieć jak zostanie ona odebrana. Jednak polkowiczanie tak bardzo mnie zaskoczyli, ponieważ pokazali, że mają ogromne serca.”

Mieszkańcy podarowali dzieciom zeszyty, długopisy, kredki, farby, plasteliny i teczki. W dodatku, najmłodsi obdarowani zostali kolorowankami, puzzlami, grami, zabawkami, a nawet słodyczami. Dzieci są niezwykle szczęśliwe i wdzięczne za pomoc.

Beata Kowalczyk, kierownik Placówki Socjalizacyjnej Skarbek dziękuję za współpracę i podkreśla, że placówka wyposaża dzieci we wszelkie przybory. Jednak z doświadczenia wie, że po czasie pewnych rzeczy zaczyna brakować, a taki podarunek na pewno wesprze działanie Skarbka.

Mieszkańców Polkowic oraz pracownikom Poczty Polskiej z miasta i okolic należą się duże brawa i uznanie. Każdy rodzic wie, że wyprawka szkolna dla dziecka jest dość kosztowną sprawą, a Polkowiczanie znaleźli również czas i finanse na pomoc charytatywną. Takie postawy zachęcają do dalszego działania. Jeśli ktoś będzie miał ochotę wspomóc Placówkę Socjalizacyjną Skarbek powinien się zgłosić do siedziby i dowiedzieć się, czego w danym momencie najbardziej potrzebuje organizacja.